Forum Klasy MICRO Strona Główna Forum Klasy MICRO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: adriana
Wto Mar 09, 2010 9:45 pm
Szkolenie z przepisów
Autor Wiadomość
jurij
Duża Gaduła
POL-79 BEAVER

Wysłany: Pią Gru 25, 2009 1:32 am   

Robert, z mojej strony styczeń odpada... prędzej marzec....to w sumie bez znaczenia kiedy bedzie to szkolenie:)...wazne zeby było przed sezonem :D

Leszek 
Mała Gaduła
Leszek

Wysłany: Pią Gru 25, 2009 3:57 pm   

Dla mnie termin styczniowy może być.
A w ogóle to jest tak: niech ustali JAKIKOLWIEK termin, to postaram się dopasować.
Najważniejsze jest, żeby ten termin JUŻ BYŁ i aby był ustalony w miarę możliwości ze sporym wyprzedzeniem.

Przy okazji wszystkich pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt tym, którzy na chwilę oderwali się od stołu, żeby zerknąć na forum...

Leszek

Leszek 
Mała Gaduła
Leszek

Wysłany: Pią Gru 25, 2009 3:58 pm   

Oczywiście, w moim ostatnim poście zabrakło słowa Robert,
bo ktoś musi ten termin ustalić. Przepraszam i pozdrawiam

zbyszek 
Bywalec
zbyszek

Wysłany: Nie Gru 27, 2009 10:54 pm   

To ja się może podłączę do wątku, choć nieco off-topicznie: ważność pewnych (Test Rules) przepisów klasy wygasa z końcem grudnia tego roku (listwy foka, genakery). Nowa edycja integralnej wersji przepisów była również zapowiadana na bieżący, kończący się rok. Dziś mamy 27.12 i... cisza. 22. listopada zadałem w tej sprawie pytanie na forum Microclass.org i również nie doczekałem się żadnej reakcji. Może Wy macie lepsze wibracje z zarządem klasy i coś Wam wiadomo na ten temat ?

Oczywiście Micro to nie bojery, więc się nie pali ;-) , ale skoro termin ogłoszenie nowej wersji przepisów pozostał niezmieniony, to jakieś słowo komentarza w kwestii opóźnienia byłoby mile widziane :) . Zwłaszcza, że niektórzy w pocie czoła coś tam usiłują niestrudzenie wyrzeźbić i wiedza na temat zmian w przepisach bardzo by się im przydała...

Pozdrawiam wszystkich !
z.

robert 
Duża Gaduła
mBank.pl POL 720

Wysłany: Nie Sty 10, 2010 1:54 pm   

Hej,

okazuje się że około 50% z Nas może wziąć udział w tym szkoleniu w dniu 16 stycznia 2010 zatem, wydaje się być zasadnym przełożenie tego terminu, zwłaszcza, że mamy jeszcze pole do manewru przed startem sezonu.

Leszek, umówmy się, że pod koniec stycznia podam konkretny termin szkolenia. Wtedy trener wróci do Polski i będzie w stanie powiedzieć nam jak wygląda jej kalendarz.
Planujemy szkolenie na przełom marca i kwietnia 2010 roku.

Nie zostało to powiedziane wystarczająco jasno, zatem teraz chciałbym to ogłosić. Za szkolenie (trenera) płaci klasa (ze składek). Prawdopodobnie bezkosztowo będziemy w stanie załatwić salę szkoleniową. Zatem po stronie uczestników pozostanie pokrycie kosztów transportu do Łodzi.

pozdrawiam,
robert

Leszek 
Mała Gaduła
Leszek

Wysłany: Pon Sty 11, 2010 12:32 am   

Robert,

Dziękuję za wszystkie informacje i czekam na ustalenie terminu :cool:
Mamy prawdziwą zimę, zatem mogę wyskoczyć na narty... :lol:

Pozdrawiam serdecznie wszystkich,

Leszek

zbyszek 
Bywalec
zbyszek

Wysłany: Wto Sty 12, 2010 7:22 pm   Brak poważniejszych zmian w przepisach regatowych klasy

Wczoraj wieczorem dostałem odpowiedź od Phila de Troy w sprawie nurtujących mnie wątpliwości, którym dałem wyraz wcześniej w tym wątku.
Phil odpowiedział, że nie szykują się poważniejsze zmiany w przepisach. Kilka spraw będzie dyskutowanych w trakcie zgromadzenia, które odbędzie się 30.stycznia we Francji.

Prawdopodobne zmiany Micro Class Rules to:

Część 1.
- wprowadzenie opłat dla ISAF dla nowych łódek starających się o świadectwo klasy, oraz dla łódek uczestniczących w Mistrzostwach Świata.

Część 4.
- inny rysunek szablonu kadłuba (bez zmiany meritum)
- długość kosza dziobowego mierzona w rzucie na oś symetrii kadłuba, a nie wzdłuż burty.

Część 5.
- nowy sposób pomiaru przedniego liku grota (P). W przypadku głowicy, której tylna część znajduje się wyżej niż przednia przewyższenie dodawane jest do długości przedniego liku.
- artykuł dotyczący listew foka (wprowadzony eksperymentalnie na okres pięciu lat) znajdzie się w zasadniczych przepisach klasy.
- podobnie artykuł dotyczący genakerów i sposobów ich pomiaru.

Część 8.
- wszystkie zdefiniowane w przepisach objętości charakteryzujące przestrzeń mieszkalną nie mogą posiadać w swoim obrysie żadnych stałych elementów osprzętu i wyposażenia, jak np.: liny rollera, napinacze forsztagu, fały żagli i płetwy mieczowej.

Dodatek 1.
- w dywizji Cruiser nie dopuszcza się masztów węglowych. Istniejące i pomierzone drzewca mogą być stosowane pod warunkiem użycia korektorów masy.
- jachty nie spełniające wymogów dywizji Cruiser mogą być - pod warunkiem istnienia serii co najmniej 10 jednostek - być dopuszczone do startów w dywizji Racer (zamiast Proto - jak dotychczas), pod warunkiem spełniania kryteriów tej dywizji. Co w praktyce oznacza łódki o masie 540 do 559 kg., węglowych masztach, masztach długości powyżej 7,70 m. i/lub długości przedniego liku grota powyżej 6,85 m., oraz nie spełniających kryteriów stateczności dla dywizji Cruiser.
- proponowana, choć prawdopodobnie nie napotkająca akceptacji propozycja, aby łódki z dywizji Racer spełniające wszystkie wymagania dla dywizji Cruiser, mogły zostać zakwalifikowane do tej dywizji.

pozdrowienia,
z.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi